5. února 2014

Patchworkový kurz šití přes papír

Jednou z technik patchworkového šití patří šití přes papír. Tato technika se používá v případech, kdy potřebujete velmi přesné šití. Používá se u paprskových motivů, motivů letících hus, apod.

Motiv, který zde představuji naleznete spolu se střihem v časopise patchworkový ráj -únor 2014
Nejprve si překreslete střih motivu se střihové přílohy. Nachystejte si vše ostatní jako jsou látky, nůžky, špendlíky apod. Motiv musíte překreslit tolikrát, kolikrát jej chcete ušít. Pokud chcete šít např. ubrus ze čtyř čtverců, musíte jej překreslit 4x. Pokud ale chcete šít přikrývku složenou ze 20 čtvercových motivů, musíte základní motiv nakreslit 20x.


Dle instrukcí si papírový vzor rozstříhněte na jednotlivé oblasti šití.Nyní si z látky nastříhejte jednotlivé paprsky. Nezapomeňte stříhat s přídavky na švy.Nejprve šijte paprskovou oblast. Na podložku položte první paprsek, na něj položte papír a špendlíkama jej přichyťte.Nyní to takhle převraťte na rub. Přiložte druhou paprskovou část a opět ji přichyťte.
Takto přichystané opět převraťte na líc a po lícové straně paprsek ušijete.

Nyní převraťte ušitou oblast a vše přežehlete.


Nyní tento postup opakujte až do ušití celé oblasti.Po ušití středové části přišijte vnitřní kruhovou oblast a vnější kruhovou oblast.


Motiv můžete libovolně seskládat dle vaší fantazie.Žádné komentáře:

Okomentovat