25. ledna 2014

Patchworkový vzor rozbité talíře - krok za krokem

Dnešní vzor, který Vám představím jsou rozbité talíře. Celý motiv vzoru tvoří trojúhelníky, jednotlivě seskládané kolem sebe. Motiv je vhodný jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé patchworkáře. Vzor je také vhodné šít se zbytků látek, které zbydou při patchworkovém šití.Vzor krok za krokem

Nejdůležitější u tohoto motivu je zvolit si rozměr jednotlivých trojúhelníků. Pokud budete šít podle mých stanovených rozměrů, bude konečná výška trojúhelníků 4,5 cm.


Nastříhejte si čtverce od jednotlivých látek o velikosti 10 cm.Nyní dejte čtverce na sebe a kolem dokola je obšijte za patku. což je 0,75 cm.Takto obšité čtverce diagonálně po obou stranách rozstříhněte. Tak vám vzniknou jednotlivé trojúhelníky, po jejích otevření získáte hotové čtverce diagonálně sešité. Tento čtverec má rozměr 6,5 cm.Takto sešité čtverce seskládáte s ostatními a vytvoříte daný vzor.Nyní vše poskládáte tak, abyste vytvořili konečnou přikrývku. Na zakončení celé přikrývky můžete použití pruh látky, která je barevně sladěna s ostatními barvami obsažené v přikrývce.
Žádné komentáře:

Okomentovat