16. května 2014

Aplikovaný věnec

Patchworková technika šití je převážně založena na postupném našívání různých dílčích částí, ze kterých následně vzniká daný vzor. Vzory jsou převážně geometrické, až na umělecký patchwork, kdy můžete ušít prakticky cokoliv. Ke klasickému patchworku ale řadíme i vzory - aplikace, které se aplikují - našívají na látku, nebo je můžete našít jako doplněk k již ušité přikrývce.
Tyto vzory mají opět nesmírnou škálu jak barev, tak tvarů. Našívat můžete kytky, lístky, stonky, panenky, prakticky cokoliv.Aplikace se převážně našívají ručně, při větších aplikacích můžete použít i šicí stroj.

Dnes Vám přináším ukázku aplikace, při které jsou našívány jednotlivé lístky, ze kterých je vytvořen věnec. Jako podklad jsem použila patchworkový motiv kaleidoskop, který je prodloužen do cípu hvězdy. Je mnoho způsobů, jak aplikace před šitím připevnit  k látce. Můžete je nastehovat, přilepit obyčejným lepidlem jako je herkules, po namočení se lepidlo vypere, nebo aplikaci můžete jen našpendlit a hned ušít. Já jsem nyní zvolila lepidlo. 
Jako první jsem nalepila prostřední kruh. 
Následně si připravíte lístky. Každý jsem nejprve lepidlem zahla. Až máte všechny lístky zahnuté, nalepíte je na připravenou látku. Nakonec všechny ručně ušijete.
Přikrývku prošijete a začistíte.Žádné komentáře:

Okomentovat